Obrazek wpisu

Ważną częścią naszej zbliżającej się kampanii crowdfundingowej będą pojawiające się w jej ramach tzw. uaktualnienia poruszające różne kwestie związane z rozwojem projektu, jak i przebiegiem samej kampanii. Oryginalne wpisy będą ukazywać się na stronie internetowej kampanii w języku angielskim. W trosce o naszych patronów z Polski zamierzamy je również publikować w całości na naszym blogu. Zapraszamy do czytania!

#1 Kampania rusza wkrótce!

Zdajemy sobie sprawę, że minęło już trochę czasu odkąd ogłosiliśmy plany przeprowadzenia naszej kampanii crowdfundingowej. Przygotowania do niej były bardzo wymagające, a oczywiście chcieliśmy ukończyć je najlepiej jak to tylko możliwe. Do pokonania było kilka dość istotnych wyzwań. Kilkoma z nich chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Planowanie kampanii

To wyzwanie jest właściwie dość głęboko wkomponowane w ideę projektu GetWired, w którym chodzi przecież o różnorodność i integralność. Naszym celem jest oferowanie kompletnego rozwiązania sprzętowego dla automatyki domowej, które jest w stanie spełniać zróżnicowane funkcje w inteligentnym budynku. Żeby to osiągnąć potrzebujemy wielu odrębnych projektów sprzętowych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaplanować tę kampanię z udziałem 4 z nich. Muszę przyznać, że już nawet ta z pozoru niewielka ilość spowodowała duże komplikacje z perspektywy organizacyjnej. Poświęciliśmy dużo uwagi by precyzyjnie przygotować ofertę naszej kampanii, tak żeby była możliwie najkorzystniejsza dla naszych patronów. Musieliśmy również wziąć pod uwagę wykonalność naszych zobowiązań od strony finansowej. W tym celu dokonaliśmy pewnych założeń dotyczących tego, co będzie najbardziej pasowało wspierającym kampanię. Czy wykonaliśmy tę pracę dobrze? Oceńcie sami!

Podręcznik GetWired

Podczas prac nad przygotowaniem kampanii dotarło do nas, że potrzebujemy nie tylko zwyczajnej dokumentacji projektu, ale również szczegółowej instrukcji dla użytkowników, jeśli nasz cel polegający na umożliwieniu korzystania z GetWired szerszej publice ma się zrealizować. Tak właśnie powstała idea przygotowania swego rodzaju podręcznika użytkownika systemu GetWired. Ponieważ nie lubimy marnować czasu, od razu wzięliśmy się do roboty i po kilku dniach nasz podręcznik był gotowy. Obecnie składa się z ok. 30 stron, na których można znaleźć informacje o początkach GetWired, idei, która za nim stoi, ale przede wszystkim dokładne dane na temat sprzętu, wytyczne dotyczące planowania instalacji, używania oprogramowania, montażu modułów, a także integracji GetWired z dostępnymi kontrolerami automatyki. Dokument ten jest cały czas rozwijany. Na razie jest dostępny jedynie w języku polskim. Mamy w planach jeszcze nad nim trochę popracować przed oficjalną publikacją, jednak wystarczy się z nami skontaktować, żeby otrzymać dostęp do obecnej wersji. Zapraszamy!

Podręcznik GetWired - okładka

Wideo kampanii

Przygotowanie na potrzeby kampanii filmiku, który byłby rzeczywiście wart obejrzenia było naszą dużą ambicją. Nie muszę chyba opisywać, jak niełatwym jest to zadaniem. Mimo że obaj jesteśmy mniej lub bardziej zainteresowani fotografią, temat filmowania i edycji wideo jest dla nas niemal zupełną nowością. To znaczy był, jeszcze kilka tygodni temu. Mamy nadzieję, że rezultat naszych zmagań filmowo-reżysersko-montażowych przypadnie Wam do gustu. Jeśli się spodoba, podzielcie się ze znajomymi!