Fundamentem każdej niezawodnej instalacji inteligentnej jest domowa sieć LAN. Odpowiada ona za komunikację pomiędzy instalacją, a światem zewnętrznym, np. użytkownikiem, który, będąc poza domem, steruje nim zdalnie. Pełni również istotną rolę w przesyłaniu multimediów pomiędzy użytkownikami oraz poszczególnymi urządzeniami w domu. Przewodową sieć LAN polecamy dla każdej nowej inwestycji. Pomożemy ją zaprojektować, wykonać i skonfigurować.
Każdy z nas posiada dzisiaj co najmniej kilka urządzeń multimedialnych. Minimum to smartfon i komputer. Często jest to też tablet, czy smartwatch. A to przecież nie wszystkie sprzęty korzystające z wbudowanej pamięci. W związku z tym, kłopotliwe staje się zapanowanie nad zasobami pamięci tak wielu urządzeń. Czasem trudno nawet zapamiętać, na którym z nich znajdują się konkretne pliki. Problemem staje się również zgrywanie materiałów i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Rozwiązaniem jest serwer NAS, czyli po prostu komputer z dużym dyskiem twardym (lub wieloma dyskami w macierzy RAID) na stałe połączony z domową siecią LAN oraz internetem. Dzięki niemu zyskujemy wspólną, dla wszystkich domowników i ich urządzeń, przestrzeń do dzielenia się plikami. Wszystkie pliki, w tym multimedialne, znajdą tam dla siebie miejsce. Użytkownicy będą mieli do nich dostęp na z góry określonych zasadach. Najnowsze filmy i zdjęcia z telefonu same zostaną zgrane na serwer NAS dzięki aplikacji mobilnej. Później, żeby odtworzyć je na innym urządzeniu, nie trzeba będzie nic przegrywać. Inny smartfon, komputer, czy też Smart TV odtworzą je przez sieć LAN lub internet. Udostępnianie plików znajomym lub współpracownikom? Jak najbardziej, serwer NAS potrafi również to. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo danych, zarówno pod kątem ochrony przed awarią dysków twardych (macierz RAID) oraz prywatności (brak ryzyka związanego z przechowywaniem plików w chmurze).
Skoro mamy już system monitoringu, to dlaczego nie zintegrować z nim wideodomofonu? Wówczas jego obraz będzie rejestrował się na dysku twardym rejestratora, tak jak obraz z pozostałych kamer. Co jeszcze potrafi wideodomofon IP? Umożliwia np. obsługę przez smartfona, albo inne tego typu urządzenie. Jeśli nie ma Cię w domu, a ktoś akurat dzwoni do drzwi, nic straconego! Nadal możesz odebrać domofon. Wśród jeszcze bardziej wyszukanych funkcji można wymienić np. rozpoznawanie twarzy, co można później na różne sposoby zintegrować z systemem automatyki.
Panel do obsługi alarmu, panel do systemu automatyki, panel wideodomofonu, monitor do wyświetlania obrazu z kamer… Po co to wszystko? Każde z tych urządzeń można z powodzeniem wymienić na jedno – panel sterujący z system Android. W tej roli oczywiście najlepiej zastosować Smart Mirror lub Smart Front. Wówczas, poza bogatą funkcjonalnością, otrzymamy również elegancki design, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Elegancja i dyskretna technologia pełna możliwości. Tym właśnie jest Smart Mirror.
Mając rozbudowaną instalację inteligentną warto zadbać o jej bezpieczeństwo i funkcjonowanie nawet jeśli zabraknie prądu. Z tego względu warto rozważyć również zasilanie awaryjne. Podtrzyma ono funkcjonowanie najważniejszych elementów systemu w razie zaniku napięcia, a także zadba o właściwe parametry zasilania podczas codziennej eksploatacji.
Chcesz czegoś naprawdę wyjątkowego, stuprocentowego efektu „wow”? Na rynku istnieje już kilka rozwiązań oświetleniowych zapewniających wyjątkowe wrażenia. A my umiemy się nimi posługiwać. Zapytaj o szczegóły!