Obrazek wpisu

Hardware i software są oczywiście bardzo istotne, a GetWired zapewnia jedno i drugie. Niemniej jednak, do prawidłowej instalacji modułów automatyki domowej – nie ważne czy dopuszkowych, czy też montowanych w rozdzielnicy – potrzebne są z pewnością również obudowy. Cóż, dobra wiadomość jest taka, że pomyśleliśmy również o nich!

#4 Obudowy do druku 3D

Typy obudów

Proponujemy dwa typy obudów pasujące do wszystkich urządzeń dostępnych w ramach naszej kampanii:
– Obudowa dopuszkowa pasująca do modułów MCU+2SSR oraz MCU+RGBW,
– Obudowa na szynę TH35, pozwalająca na montaż modułu GetWired Ethernet Gateway (i kilku obecnie niedostępnych shieldów) w rozdzielnicy elektrycznej.

Gdzie są w takim razie te obudowy? Są dostępne do pobrania z naszego repozytorium GitHub w formie plików gotowych do druku 3D. Co do Gateway’a, to powinien on pasować również do przynajmniej niektórych obudów dedykowanych do Raspberry Pi, ponieważ tak się składa, że ma on te same wymiary i rozstaw otworów, co popularny mikrokomputer. Co za przypadek!

Dlaczego w takim razie nie można ich kupić w kampanii?

Musimy przeprosić za tę niedogodność. Zdecydowaliśmy się nie oferować drukowanych obudów w kampanii, bo nie chcieliśmy jej jeszcze bardziej komplikować od strony organizacyjnej, a jak już wspominałem, dzięki czterem projektom sprzętowym i tak nie było z tej perspektywy lekko. Dodatkowo uznaliśmy, że dostępność usługowego druku 3D (a także tanich drukarek 3D na użytek własny) jest na tyle duża, że nie miałoby to dużego sensu.

Tak czy inaczej, zapraszamy do pobierania, edycji, udostępniania i drukowania naszych obudów! Przejdź do strony kampanii.

 

Wszystkie dotąd opublikowane wpisy o kampanii: